Archiwum miesiąca: wrzesień 2016

Zabawy z głoską

„Zabawy z głoską” – zajęcia dla dzieci z zaburzeniami syntezy i analizy głoskowej   Osoba prowadząca: mgr Grażyna Tlołka  – neurologopeda, specjalista terapii ręki   grupa wiekowa: 5-6 lat liczba dzieci w grupie: 4   Poprzez gry, zabawy i różnego rodzaju ćwiczenia stymulujemy rozwój poznawczy, emocjonalno – społeczny i ruchowy Twojego dziecka. Dzięki tym zajęciom… Czytaj dalej »

Terapia ręki 2

Serdecznie zapraszamy do zapisów na nową edycję Terapii ręki To autorski program stworzony w odpowiedzi na potrzebę usprawniania tzw. małej motoryki.  Ma na celu zaangażowanie całej kończyny górnej w wykonywanie różnorodnych zadań poprawiających jej funkcjonowanie i doskonalących ruchy precyzyjne. Wykwalifikowany terapeuta pracuje nad normalizacją napięcia, a dopiero w końcowej fazie skupia uwagę na poprawie pisma… Czytaj dalej »

Szkoła dla rodziców

  „Wychowanie bez błędów nie istnieje. Rodzice są ludźmi.  Popełniają więc błędy i nie wiedzą wszystkiego.                                                                                  Przyznawanie się do błędów albo niewiedzy jest  prawidłowym zachowaniem ze strony rodziców.” J.G. Woititz                   Serdecznie zapraszamy  rodziców do udziału w „Szkole dla Rodziców” Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu (cykl 10  spotkań) na terenie… Czytaj dalej »

ADHD

       Zaproszenie      Zapraszamy do udziału  rodziców dzieci, które wykazują cechy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej ADHD. Celem jest wsparcie rodziców w wychowaniu dzieci. Podczas zajęć rodzice: poszerzą wiedzę na temat ADHD, poznają słabe i mocne strony swojego dziecka, zapoznają się z zasadami  i konsekwencjami  w wychowaniu, docenią rolę pochwały w wychowaniu dziecka, zapoznają… Czytaj dalej »

Wcześniak

Szanowni Państwo   Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w autorskim programie terapeutyczno – profilaktycznym, pod hasłem: Wcześniak – małymi kroczkami do wielkich marzeń Program kierowany jest do dzieci urodzonych przedwcześnie oraz do ich rodziców. W programie: Dla dzieci: Zajęcia o charakterze terapeutycznym, ogólnorozwojowym, wspierającym rozwój wcześniaka w wielu sferach, tj:, procesy poznawcze, motoryka duża i… Czytaj dalej »