Archiwum miesiąca: styczeń 2016

Zaproszenie na GRUPĘ WSPARCIA DLA LOGOPEDÓW ________________________________ Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Żorach serdecznie zaprasza logopedów na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 08 lutego 2016r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w Centrum Wspierania Rozwoju „Sensus” w Żorach na ul. Trauguta 1. Tematem spotkania jest: „Wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na uczenie się, zachowanie oraz rozwój społeczno… Czytaj dalej »

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W GRUPIE WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z  ZESPOŁEM  NADPOBUDLIWOŚCI PSYCHORUCHOWEJ ADHD   Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, u których zdiagnozowano zespół nadpobudliwości psychoruchowej ADHD do udziału w grupie wsparcia. Celem głównym tych spotkań jest wsparcie rodziców dzieci z ADHD oraz: poszerzenie wiedzy na temat ADHD, poznanie słabych i mocnych stron swojego dziecka,… Czytaj dalej »

Nowe możliwości poradni

Od 1 stycznia 2016r. decyzją Śląskiego Kuratorium Oświaty Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Żorach orzeka na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących oraz z autyzmem, w tym zespołem Aspergera. Dzieci z wadami wzroku i słuchu oraz z autyzmem wymagają specjalnych form i metod nauczania. W tym celu wskazane jest uzyskanie orzeczenia o potrzebie… Czytaj dalej »