Archiwum kategorii: Rok 2016

Międzynarodowy Dzień ŚWIADOMOŚCI JĄKANIA

Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania został ustanowiony, by zwrócić naszą uwagę na problem niepłynności mowy. Obchody, którym patronuje ISA, odbywają się co roku pod innym hasłem. Tegoroczny slogan ISAD brzmi: Podróż wśród słów – o wytrwałości i przezwyciężaniu przeszkód. Okres pandemii, to czas kiedy możemy doświadczać obniżenia poziomu nastroju, odczuwać frustrację, zniechęcenie, a nawet lęk. Jest to również trudny czas dla dzieci, pełen zakazów… Czytaj dalej »

INFORMACJA dla dyrektorów i nauczycieli

Informujemy, iż w związku z realnym zagrożeniem COVID-19 i niepewną sytuacją epidemiologiczną, w okresie jesienno- zimowym  2020/21r.   pracownicy Poradni służą pomocą w ramach wspierania psychologiczno- pedagogicznego szkół i przedszkoli w formie porad indywidualnych  dla nauczycieli, rodziców i dzieci na terenie  Poradni a także w formie  konsultacji telefonicznych.

Dzień Otwarty Badań, Porad i Konsultacji Logopedycznych 6.03.20r.

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Logopedy zespół logopedów  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rodziców wraz z Dziećmi na Dzień Otwarty Badań, Porad i Konsultacji Logopedycznych, który odbędzie się 6.03.2020 r. w godz. 10-16 w budynku przy ul. Wodzisławskiej 201/7. Celem akcji jest ułatwienie rodzicom dzieci i młodzieży z zaburzeniami mowy do profesjonalnej… Czytaj dalej »