Archiwum kategorii: Rok 2015

  Z okazji zbliżających się świąt…

Zaproszenie na GRUPĘ WSPARCIA DLA LOGOPEDÓW ________________________________________ Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Żorach serdecznie zaprasza zainteresowanych logopedów na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 14 grudnia 2015r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w siedzibie Poradni. Zapraszamy na konsultacje indywidualne od godz. 15.00. Temat spotkania:  „Centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) – teoria i praktyka” Spotkanie poprowadzi mgr… Czytaj dalej »

Zapraszamy na logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci Temat: Izometryczne zabawy logopedyczne – usprawnianie narządów artykulacyjnych za pomocą całego ciała. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22.01.2016r. (w piątek), o godz. 15.00. Kolejne terminy: w każdy piątek, godz. 15.00 16.00, do końca roku szkolnego. Czas trwania zajęć: 60 min. Uczestnicy: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadząca: Katarzyna… Czytaj dalej »

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy takich myśli i marzeń które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Zaproszenie na GRUPĘ WSPARCIA DLA LOGOPEDÓW ________________________________________ Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Żorach serdecznie zaprasza logopedów na spotkanie grupy wsparcia, które odbędzie się 19 października 2015r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w siedzibie Poradni. Zapraszamy na konsultacje indywidualne od godz. 15.00. Tematem spotkania jest: „Metoda Tomatisa – kształcenie uwagi słuchowej”. Spotkanie prowadzić będzie specjalista tej metody… Czytaj dalej »

W dniu 30 września br. w auli GWSH w Żorach odbyła się konferencja naukowa: „Zagrożenia dzieci i młodzieży w sieci – cyberproblemy, diagnoza, profilaktyka”.  Zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z tego wydarzenia.         Poza wykładami, uczestnicy mieli okazję wziąć udział warsztatach.   Teatr  profilaktyczny prowadzony przez p. Barbarę Silka z I LO im. K. Miarki Rozmowy… Czytaj dalej »

W dniu 28 września 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla dzieci, który  został ogłoszony pod hasłem: „Bezpieczeństwo dzieci w sieci”. Ponieważ na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody: I miejsce: Jakub Rowiński, kl. VI A, Szkoła Podstawowa… Czytaj dalej »

Niebezpieczeństwo świata gier komputerowych. Hazard w sieci. Agresja i cyberagresja na terenie placówek edukacyjnych. Kontrola rodzicielska. O tych i innych problemach dyskutować będą żorscy pedagodzy w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Żorach.   W najbliższą środę, 30 września 2015 r. w Wydziale Zamiejscowym GWSH w Żorach odbędzie się konferencja naukowa: „Zagrożenia dzieci i młodzieży w… Czytaj dalej »

Konferencja pod  patronatem Prezydenta Miasta Żory „ZAGROŻENIA DZIECI I MŁODZIEŻY W SIECI    CYBERPROBLEMY, DIAGNOZA, PROFILAKTYKA” w  dniu 30 września 2015r PRZEBIEG KONFERENCJI   8:30 – 9:00  Rejestracja 9:00 – 9:15  Otwarcie konferencji; słowo wstępne wygłoszą : Prezydent miasta, Dziekan GWSH, dyrektor PPP 9:15 – 10:15  Wykłady Uwarunkowanie uzależnień we współczesnym świecie      … Czytaj dalej »