Archiwum autora: Grażyna Tlołka

Zajęcia wakacyjne w poradni

W czasie wakacji w Poradni odbywają się zajęcia budowania pewności siebie, kształtowania własnej wartości, pracy z emocjami, arteterapii oraz zajęcia doskonalące technikę czytania. Po długim okresie izolacji w domach dzieci potrzebują wsparcia emocjonalnego i zabawy w grupie rówieśniczej. Odnajdują to na naszych warsztatach.

DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI

Broszura „Dzieci w wirtualnej sieci” adresowana jest do rodziców dzieci w wieku 7 – 9 lat, ukazuje zagrożenia oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu, ucząc jednocześnie właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA NAUCZYCIELI

 Opracowanie zawiera metodyczne wskazówki oraz praktyczne rozwiązania w zakresie prowadzenia zajęć reintegracyjnych wspierających adaptację społeczną uczniów szkół  podstawowych i ponadpodstawowych. Pani Mariola Wolan-Nowakowska jest profesorem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ale jednocześnie od ponad 25 lat jest praktykującym psychologiem i psychoterapeutą, również trenerem umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

STOP PRZEMOCY!!!Co zamiast klapsa?

RODZICU! 1. Traktuj  swoje dziecko tak, jakbyś chciał, aby inni je traktowali.     Nie szarp, nie wyzywaj i  nie ubliżaj dziecku – to uczy go agresji, obniża poczucie własnej wartości.     Znacznie  lepiej działa spokojna rozmowa w cztery oczy niż publiczne upokorzenie.  2. Ustal wspólnie z dzieckiem jasne zasady.      Na początek tylko kilka, by mogło… Czytaj dalej »